2020 Council Members

President – Stacy Sauers (1st Term: 2019, 2020, 2021)

Vice President – John Showers (1st Term: 2019, 2020)

Council Secretary – Kaylene Trick (2nd Term: 2019, 2020, 2021)

Treasurer – Wendy Foss (1st Term: 2019, 2020, 2021)

George Hauck (2nd Term: 2018, 2019, 2020)

Philip Heggenstaller (1st Term: 2020, 2021, 2022)

Chuck Ritter (2nd Term: 2018, 2019, 2020)

Greg Schlegel (1st Term: 2020, 2021, 2022)

Kate Williard (1st Term: 2020, 2021, 2022)

2020 Committee Chairs and Council Liaisons

Properties – George Hauck (Chair and Council Liaison)

Mission & Witness – Wendy Foss (Chair), Kaylene Trick (Liaison)

Christian Ed/Youth – Katie Mitchell (Chair), Greg Schlegel (Liaison)

Finance – Wendy Foss (Liaison)

Hospitatility – Valerie Fry (Co-Chair), Kate Williard (Co-Chair & Liaison)

Worship & Music – Tom Milbrand (Chair), John Showers (Council Liaison)

Stewardship – Chuck Ritter (Chair and Liaison)

Mutual Ministry – Philip Heggenstaller (Liaison)

Women of the ELCA – Miriam Milbrand (President)